SAUNOVÝ SVĚT

Přijeďte si k nám odpočinout, kromě příjemného ubytování můžete nově využít i služby saunového světa, ve kterém zcela zapomenete na starosti všedního dne. Vaše relaxace bude umocněna příjemným prostředím, ve kterém se snoubí valašská architektura s moderním designem.

Saunování je jednou z nejstarších relaxačních a regeneračních metod. Proto, abyste u nás načerpali nové síly a zároveň si příjemně odpočinuli, můžete využít tří druhy saun a to ve stylovém valašském prostředí.

Saunový svět zahrnuje:

  • Finskou saunu
  • Bylinkovou parní lázeň
  • Infra saunu
  • Ochlazovací sprchy
  • Ochlazovací vědro odvahy
  • Odpočinkouvou zónu s relaxačními lehátky

 

 

Finská sauna

Je tradičním skandinávským prostředkem duševní i fyzické očisty. Teplota se pohybuje okolo 90°C při cca 10% vlhkosti vzduchu, kterou je možné měnit a to poléváním horkých kamenů čistou vodou nebo vodou s esenciálními oleji. Po pobytu v sauně následuje ochlazení studenou sprchou či "vědrem odvahy". Pobyt v sauně působí blahodárně na dýchací cesty, posiluje imunitní systém a pocením se z těla vylučují škodlivé látky.

Bylinková parní lázeň

Je teplá mlhová lázeň (cca 45°C, vlhkost až 100%). V porovnání s finskou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

Infra sauna

Infrasauny prohřívají tělo a prokrvují organismus. Saunování posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže. Dále pobyt v infrasauně pomáhá uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad, ztuhlosti kloubů. Díky infrasauně se snadněji vyplavují toxické látky z těla a ovlivňuje se také redukce váhy. Pomáhá k načerpání nové energie, vylepší psychiku, zbavuje únavy.

 

Ceník:

Saunový svět *
ubytovaní hosté
Dospělá osoba
Dítě do 10 let
330 Kč/2 hod.
230 Kč/2 hod.
Saunový svět + bazén **
neubytovaní hosté
Dospělá osoba
Dítě do 10 let
360 Kč/2 hod.
260 Kč/2 hod.
Zapůjčení prostěradla (navíc)
Zapůjčení ručníku (navíc)
  40 Kč/ks
30 Kč/ks

 

* Vstup do saunového světa pouze pro 1-2 osoby, pevná cena 900 Kč/2 hod.
** Vstup do saunového světa a bazénu pouze pro 1-2 osoby, pevná cena 1000 Kč/2 hod.

V ceně vstupného je již zahrnut ručníkový servis (1 x ručník + 1 x prostěradlo) a pitný režim během saunování.

Vstup do saunového světa pouze bez plavek.
Provoz - smíšená sauna (ženy + muži)
Optimální kapacita saunového světa je 6 osob.
Vstup dětí do saunového světa pouze v doprovodu rodičů ve vyhrazenou dobu.