Penzion na Pluskovci ve Velkých Karlovicích hodnocení


... příjemné a pohostinné ubytování ...

image

RELAXAČNÍ CENTRUM

Relaxační centrum je ideální nabídkou pro využití volného času. Je to vhodný doplněk služeb penzionu v případě špatného počasí, ale i jako relaxační doplněk Vaší dovolené. V příjemně zařízeném prostoru relaxačního centra, které se nachází v hlavní budově penzionu je k dispozici krytý vyhřívaný bazén a také whirlpool s hydromasáží a perličkovou lázní. Po několika málo schodech do suterénu se ocitnete v saunovém světě ve "valašském stylu" s finskou, parní a infra saunou.

Plavecký bazén 


Bazén má rozměr 10x4 m s hloubkou 1,3 m a je koncipován, jako plavecký s teplotou vody do 28°C.
V prostoru bazénu je k dispozici sprcha, WC a malá šatna.

 •  provozní doba je denně od 14. do 21. hodiny
 •  ubytovaní hosté mají volný vstup v ceně ubytování
 •  teplota vody do 28°C
 • vyhřívaná odpočinková lavice v prostoru bazénu
 •  vyhřívaná podlaha

Samotný vstup pouze do bazénu, případně do whirlpoolu pro neubytované hosty není možný. Využití je možné pouze v kombinaci se vstupem do saunového světa v rámci balíčku - Saunový svět + bazén.

image
image
image
image

Whirlpool


Přesvědčte se o tom, jak všechny starosti i stres odbublají během pobytu ve whirlpoolu. Teplota vody je 35°C. Interval procedůry je automaticky nastaven na 15 minut. Během této doby si, kromě příjemné vodní masáže můžete vychutnávat s partnerem také skleničku sektu, který Vám obsluha může naservírovat přímo do vířivky.
Pobyt ve whirlpoolu je příjemná vodní procedura, která může sloužit jako příprava před pobytem v sauně. Přináší řadu pozitivních účinků. Masážní trysky pomáhají odstraňovat stres, uvolňují a zmírňují napětí svalů. Teplá voda zlepšuje krevní oběh a urychluje zotavení při poškození tkáně. Díky vztlaku si odpočinou nejen Vaše svaly, ale také klouby a páteř.

Ceník:

Whirlpool (1-3 osoby)  -  190 Kč/15 minut
Whirlpool (1-3 osoby)  -  330 Kč/30 minut
Whirlpool (1-3 osoby)  -  550 Kč/60 minut

Saunový svět 


Přijeďte si k nám odpočinout, kromě příjemného ubytování můžete využít i služby saunového světa, ve kterém zcela zapomenete na starosti všedního dne. Vaše relaxace bude umocněna příjemným prostředím, ve kterém se snoubí valašská architektura s moderním designem.
Saunování je jednou z nejstarších relaxačních a regeneračních metod. Proto, abyste u nás načerpali nové síly a zároveň si příjemně odpočinuli, můžete využít tří druhy saun a to ve stylovém prostředí.

Saunový svět zahrnuje:

 • Finskou saunu
 • Bylinkovou parní lázeň

 • Infra saunu
 • Ochlazovací sprchy

 • Ochlazovací vědro odvahy
 • Odpočinkouvou zónu s relaxačními lehátky

Finská sauna

Je tradičním skandinávským prostředkem duševní i fyzické očisty. Teplota se pohybuje okolo 90°C při cca 10% vlhkosti vzduchu, kterou je možné měnit a to poléváním horkých kamenů čistou vodou nebo vodou s esenciálními oleji. Po pobytu v sauně následuje ochlazení studenou sprchou či "vědrem odvahy". Pobyt v sauně působí blahodárně na dýchací cesty, posiluje imunitní systém a pocením se z těla vylučují škodlivé látky. 

Bylinková parní lázeň

Je teplá mlhová lázeň (cca 45°C, vlhkost až 100%). V porovnání s finskou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

Infra sauna

Infrasauny prohřívají tělo a prokrvují organismus. Saunování posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže. Dále pobyt v infrasauně pomáhá uvolnit namožené svaly a uleví od bolesti zad, ztuhlosti kloubů. Díky infrasauně se snadněji vyplavují toxické látky z těla a ovlivňuje se také redukce váhy. Pomáhá k načerpání nové energie, vylepší psychiku, zbavuje únavy.

Ceník:

SAUNOVÝ SVĚT - ubytovaní hosté:

1-2 osoby: 1.200 Kč/2 hod.*
* v ceně je navíc zahrnut jednorázový vstup do whirlpoolu na 15 minut

3-6 osob: 400 Kč/osoba/2 hodiny


Větší skupiny, cena na dotaz.
SAUNOVÝ SVĚT + BAZÉN - neubytovaní hosté:

1-2 osoby: 1.300 Kč/2 hod.*
* v ceně je navíc zahrnut jednorázový vstup do whirlpoolu na 15 minut

3-6 osob: 440 Kč/osoba/2 hodiny


Větší skupiny, cena na dotaz.
V ceně vstupného je již zahrnut ručníkový servis (1 x ručník + 1 x plachta) a pitný režim během saunování.
Vstup do saunového světa je pouze bez plavek.
Provoz - smíšená sauna (ženy + muži)
Optimální kapacita saunového světa je 6 osob.
Vstup dětí do saunového světa pouze v doprovodu rodičů ve vyhrazenou dobu.